Volba číslo jedna: Chorvatsko

Tato destinace stojí stále na prvním místě jako jasná volba, kam s rodinou k moři. Navíc se sem můžete dostat levně, taková dovolená chorvatsko autobusem je dostupná i vám. Nemusíte si tedy dělat starosti s drahými letenkami. Pokud se nechcete o nic starat a jen odpočívat, pak využijte širokou nabídku řady cestovních kanceláři, které se o vás dobře postarají. Odpadne vám tak vaření, shánění ubytování i dopravního prostředku. Stačí pouze menší kapesné na útratu a můžete trávit váš volný čas v pohodlí na pláži.

krásná Dalmácie

10 důvodů, proč si vybrat právě Chorvatsko:

1. Najdete tady nejbližší teplé moře, které je krásně čisté.Takže budete mít okamžitě chuť si v něm zaplavat nebo si vyzkoušíte konečně potápění na vlastní kůži. Na pláži si pak do sytosti užijete teplých doteků sluníčka.

2. Můžete si vybírat z široké nabídky ubytovacích kapacit. Záleží jen na vás, jak velké si chcete dopřát pohodlí. Nemusíte přece zvolit hned hotel či penzion. Například bungalovy mají také své kouzlo.

lodě na moři

3. Tato země vám nabízí řadu kouzelných míst, na která se můžete vypravit. Možná budete patřit právě vy mezi ty nejodvážnější, kteří se vydají přes Istrii až po Dubrovník.

4. Seznamte se s překrásnými městy, jako je například Pula či Šibenik. Většina z nich dokonce patří do chráněného seznamu kulturního dědictví UNESCO.

5. Pro milovníky přírody tu máme nevšední Plitvická jezera, která okouzlí téměř každého, kdo se na ně přijde podívat. Průzračně čistá voda láká sice ke koupání, ale je spíše ledově studená. Anebo se můžete vypravit za vodopády řeky Krka nebo přilehlé ostrovy Kornaty nebo Biokovo.

6. Právě ostrůvky a korálové útesy lákají řadu fotografů i turistů. Každý tu najde to své.

modrá vlna

7. A pak je tu výtečná kuchyně, která je bohatá zejména na mořské plody a olivový olej. Také milovníci vína budou jistě spokojeni. V dnešní době tu najdete i nabídku českého piva.

8. Nemusíte se bát ani jazykové bariéry, protože tady se určitě domluvíte.

9. Pokud už se na pláži nudíte, vydejte se na výlet. Trajektové spojení na jednotlivé ostrovy je prostě skvělé.

10. Milujete sport, pak vyzkoušejte windsurfing, potápění nebo i golf.