Byt s kouzlem Orientu

Orientální kultura byla pro nás odjakživa lákavá, protože se nám jevila jako tajemná, zajímavá a také velice vzdálená. Do zemí Orientu putovali odpradávna cestovatelé, aby kousek toho tajemna přivezli i do našich končin. Jedním z nich byl například i Marco Polo.

perský koberec

– Z těchto zemí se tradičně dováželo zboží, kterého se u nás nedostávalo.
– krásný a netradiční porcelán
– různé druhy koření
– ale hlavně to byly perské koberce.

V dnešní době už nemusíme cestovat stovky kilometrů, abychom si dovezli tuto zvláštní krásu. Stačí najít ten správný obchod, který se prodejem těchto druhů koberců zabývá. Nabídka je velice rozmanitá. Nejedná se pouze o klasické obdélníkové okrasy našich obýváků, ale krásnými „peršany“ si můžeme vybavit a zkrášlit doslova celý byt.

V nabídkách najdeme
· klasické kusové koberce
· moderní perské koberce
· běhouny
· koberce s vysokým vlasem pro náročného spotřebitele
· hedvábné koberce.

Žádné přání není nesplnitelné

Pokud to stále není ono, není problém si nechat vyrobit tuto okrasu našeho bytu na zakázku. Jestliže citlivě a vkusně ozdobíme náš interiér tímto přepychem, budou příchozí návštěvy natolik oslněny, že budou schopné (až se rozhlédnou) vyslovit jen nadšené povzdechnutí: „Perský koberec, perské koberce.“ Tyto funkční ozdoby našeho bytu původně pocházejí nejen z Turecka, které je s tímto sortimentem asi spojené nejvíce.

perské koberce

o Ručně vázané perské koberce se vyráběly i v
– Íránu
– Pákistánu
– Afganistánu
– Indii
– Číně
– Nepálu
– a dokonce i v oblasti Kavkazu.

Pokud si vyberete tu správnou prodejnu, můžete mít jistotu, že se o váš „peršan“ budou starat i nadále. V jejich nabídce totiž najdete i čistění a opravy starších kusů. Nevíte, který kousek by se hodil právě do vašeho bytu a máte obavu, abyste nesáhli vedle? Zašlete fotografie místností a odborníci vyberou ten správný koberec za vás.