Domov

Domov je místo, které zahřeje u srdce, jen si na něj vzpomenete. Nezáleží na tom, kde bydlíte, musíte to místo mít rádi a nosit ho v srdci. Je to takové místo, které vás “obejme“, když se cítíte mizerně.
Barvy pokojů si většinou volíme podle toho, jaký budeme mít nábytek, či jakou máme zrovna náladu. Každá barva se hodí do jiného pokoje, trendy barev se stále mění, ale také se stále vrací. Většina z nás si barvu vybírá podle praktičnosti.
palma v rohu
Nyní v domečku, ve kterém bydlím s dcerou a přítelem, mám pouze bílé stěny s fotkami. Jelikož ale opravujeme velký rodinný dům, už přemýšlím, jakou barvu dám do kterého pokoje. Přítelovi je to vcelku jedno, sice má také možnost se vyjádřit, ale hlavní slovo budu mít já J. Přece nebudu mít modrý obývací pokoj, když tuto barvu zrovna nevyhledávám?
Pro mě osobně je důležité, aby stěny ladily s nábytkem. Koupelnu jsem se rozhodla mít v černo – bílé kombinaci. Spíše se totiž zaměřuji na barvy, které nejsou moc výrazné, i když doplňky mi barevné nevadí. Mám ráda mentolovou, azurovou, křiklavě žlutou nebo zelenou. Ale představa svítícího pokoje mě akorát pobaví J.
komoda před oknem
Dceřin pokoj bude nejsnazší. Jelikož bude mít pokojíček v patře na půdě, bude mít převážnou část ze dřeva. Stěny chce mít pomalované, chtěla by květiny, tak jsem uvažovala, že ho bude mít smetanovo – růžový, nábytek z třešňového dřeva a k tomu na zdech lilie.
Obývací pokoj bych chtěla mít červený, s černým nábytkem a bílými doplňky. Jsem si samozřejmě vědoma toho, že taková kombinace je viděna převážně v domech nevalné pověsti, ale já si prostě nemohu pomoct. J9delna spolu s kuchyní bude nejspíše v barvě moka, kuchyňská linka také z třešňového dřeva s mramorovou pracovní deskou. Klasický jídelní stůl jsem již na začátku zavrhla, chtěla bych ho ve formě ostrůvku s vyššími židlemi.
 
Každý považuje za domov něco jiného. Pro někoho slovo domov znamená jen chlad, pro někoho je to teplo rodinného krbu.