Světla do kuchyně

Kuchyně je místem, kde se připravují vaše oblíbené pokrmy, ale taky místem, kde se schází celá rodina ke společnému stolování. Tím pádem je jasné, že s jedním zdrojem osvětlení si v této místnosti nevystačíte. Každá část kuchyně potřebuje jiný typ osvětlení. Nad jídelní stůl se hodí stropní světlo nebo lustr a na kuchyňskou linku je nejvhodnější zářivka, která neoslňuje, ale zároveň dostatečně posvítí na pracovní plochu. Osvětlení pracovní plochy je v kuchyni nejdůležitější, protože se zde při přípravě pokrmů používají ostré nástroje a lehce tak může dojít k úrazu.

Funkční osvětlení pracovní plochy

Každá kuchyně potřebuje dostatek světla, jednak při vaření a taky při stolování. Proto je velmi důležité výběr osvětlení do kuchyně neuspěchat a řádně si vše promyslet. Pracovní deska na kuchyňské lince je nejnebezpečnější částí kuchyně, a proto by měla být osvětlena funkčním světlem, které by ale nesvítilo přímo do očí. Takovým zdrojem světla je led zářivka 120cm, která má navíc dlouhou životnost a je vysoce hospodárná.

Moderní kuchyně

Každá moderní kuchyň by měla mít funkční elektrické spotřebiče a funkční a estetické osvětlení. Protože je kuchyň místem, kde se schází celá rodina ke společnému stolování a jiným aktivitám, je nutné použít více typů osvětlení. Všechna světla můžete ale sladit do stejného tónu. Nejrušněji bývá tam, kde se připravují pokrmy, které se obvykle připravují na pracovní desce, která je součástí kuchyňské linky. Každá hospodyňka potřebuje vidět na veškeré suroviny, které zpracovává. Pokud by kuchyň měla pouze centrální osvětlení, měla by hospodyňka osvětlena pouze záda a na pracovní plochu by si stínila. Aby nedocházelo k tomuto nemilému efektu, je vhodné osadit nad pracovní plochu zářivku, která je naprosto ideální, protože neoslňuje a při vaření taky nezabírá žádný prostor.