Jak se přenést přes nevěru?

Nevěra nebo občasné zálety jednoho z partnerů představují jeden z nejčastějších důvodů pro rozchod dvou lidí. Pokud zjistíte, že partner udržuje vztah s někým jiným, cítíte se právem velice zraněni a podvedeni. Někdo, komu jste dlouhodobě věřili, vás zradil. Dá se něco takového vůbec odpustit a žít s takovým člověkem dál? Ano, ovšem bude to vyžadovat velkou míru úsilí a snahy na obou stranách.

hádka mezi partnery

Otevřená konverzace

Klíčem k řešení jakéhokoli problému ve vztahu je především komunikace. Nenuťte se do dialogu s partnerem, pokud se na něj necítíte být připraveni a vezměte si svůj čas. Každý s nás se s tou situací vyrovnává jinak a někdo potřebuje i měsíce, aby se s takovou ránou srovnal. V tomto čase se věnujte především sobě a dělejte, co vás baví a přináší vám radost.

Pokud se rozhodnete partnerovi odpustit a začít znovu, poté je nutné, aby byly obě strany odhodlány na vztahu pracovat a znova budovat důvěru, která byla narušena. Neotvírejte staré rány a nevyčítejte partnerovi jeho chybu stále dokola. Jestliže se rozhodnete, že i navzdory nevěře zůstanete spolu a budete dál tvořit pár, pak je nutné soustředit se především na budoucnost.

mladý pár

Promluvte si s odborníkem

Jak je již výše zmíněno, nevěra představuje opravdu závažný problém, který spoustu lidí nedokáže vyřešit samostatně. A není se čemu divit. Proto zvažte návštěvu odborníka, který vám pomůže celou situaci řešit tak, abyste si s partnerem vzájemně ještě více neubližovali. Manželská poradna Praha poskytuje služby té nejvyšší úrovně. Vyznačuje se rovněž naprosto individuálním přístupem ke každému páru, takže vám může pomoci efektivně překonat jakoukoli situaci ve vašem vztahu. Třetí nezúčastněná osoba vám může rovněž poskytnout svůj objektivní názor na celu situaci, který může být v řešení konfliktu velice nápomocný a užitečný.