Kdy se kamionová přeprava nevyplatí?

Dnes se stalo již běžným faktem, že zboží cestuje za zákazníkem stovky, mnohdy i tisíce kilometrů napříč kontinenty. A nejedná se jen o speciální zásilky, nýbrž i o zcela běžné zboží, jako jsou například potraviny.

Ty se přiváží od dodavatelů do centrálních skladů, odkud pak následně putují dle objednávky do konkrétních obchodů, které je nakonec prodají cílovému zákazníkovi.

kamion2

Je pochopitelné, že chceme, aby se materiál i zboží dostalo na místo určení co nejrychleji a nejspolehlivěji, a především nejlevněji. K tomuto účelu jsou používány nejrůznější přepravní prostředky, od letadel přes vlaky až po lodi. Avšak jeden způsob je zdaleka nejpoužívanější.

Tím je kamionová přeprava Shipvio. Ta je nejpoužívanější nejen ve vnitrostátní, ale také v mezinárodní přepravě. A není divu, koneckonců má oproti ostatním spoustu výhod. Především tu, že je relativně levná a s tím spojený fakt, že zboží není nutné překládat, což znamená další úsporu peněz.

kamion4

To vše zní dobře, avšak stále se najdou situace, kdy je výhodnější použít jiný způsob přepravy. Které to jsou?

V první řadě se jedná o mezikontinentální přepravu. Z pochopitelných důvodů kamiony nemohou jezdit po vodě, takže je nutné využít loď či letadlo. Avšak i zde se najde skulinka. Často se totiž praktikuje to, že se naloží kamion i se zbožím.

To se však používá pouze v přepravě na kratší vzdálenosti. Pokud se cestuje přes oceán, pak to není příliš vhodné. Znamená to totiž, že nákladní automobil bude celou cestu nevyužitý stát, i když by mohl přepravovat jiné zboží.

Pak zde můžeme mít fakt, že občas není nutné překládat. To platí zejména u železniční dopravy. Ta se používá k přepravě především uhlí, písku a podobných základních surovin. Místa určení jsou totiž často napojena na železniční stanici. A to samé platí i o nakládání.

Co se týče letecké, tak ta se používá tam, kde je potřeba rychlost při přepravě na velkou vzdálenost. Jedná se především o zboží, které se rychle kazí.

Jak je vidět, kamiony, ač jsou hodně využívané, samotné nestačí. A je dobře vědět, že máme i jiné možnosti.