Kdy začít podnikat?

Existuje určitě velmi mnoho odpovědí na tuto otázku, já se chci ale zaměřit pouze na dvě z nich. Nemám osobní zkušenosti s ani jednou možností, tudíž jsou to jen moje domněnky a názory na toto téma.
vedení porady
1.       Co nejdřív to jde!
Mnoho podnikatelů si stojí za tím, že “čím dříve začneme, tím pro nás lépe”. Bohužel, ne vždy je tomu tak. Hodně záleží na tom, jakou cestu si zvolíme. Největším trendem se stalo tzv. Přeprodávání značkového oblečení z celého světa. Mnoho mladých lidí se tím momentálně živí, protože je jisté, že to vynáší hodně peněz. Například: koupíme drahé tričko zahraniční značky za cenu, za jakou se prodává v zahraničí a potom ho prodáme v Česku za třeba dvojnásobek. To by se nám líbilo asi každému. Samozřejmě to má svá rizika, ale tak je to snad u všeho. Ne vždy se vydáme tou správnou cestou, která pro nás bude skvělá ze strany výdělku. Někdy se můžeme vydat tou nesprávnou a dopadnout tak, jak si rozhodně nepřejeme.
sklenička u notebooku
2.       Až na to budeme připraveni po všech stránkách.
Opět, těch stránek je několik a každý je má asi jiné. Pro někoho je důležité mít do začátku spoustu peněz, abychom z nich mohli platit všechny výdaje a mít pro jistotu něco i bokem, kdyby nás překvapily nějaké vedlejší výdaje. Někdo se v podnikání řídí dle toho, jestli bude mít vůbec místo, kde podnikání vykonávat. Mnohdy je velkou výhodou, že některé věci můžeme ze začátku zvládat u sebe doma. Jiné je to potom třeba u kaváren nebo restaurací, přičemž si doma úplně neotevřeme kavárnu pro několik lidí. To už je ale úplně jiné odvětví, ale je vždy důležité myslet na všechny tyto možnosti, které nás během naší kariéry mohou potkat a se kterými se budeme muset nějak poprat.
Zkrátka je velmi podstatné se nad tím vším zamyslet a uvědomit si, že nás to bude stát hodně peněz a úsilí. Ale rozhodně ne jen toho, protože podnikat sám na sebe je opravdu náročné.