Nevíte, co podniknout? Zkuste ZOO.

Zoologické zahrady známe všichni. Zvířátka, které bychom jinak neviděli opečovávají profesionální lidé a snaží se jim dopřát vše co potřebují. Lední medvědi, bizoni nebo klokany tak můžeme pozorovat volným okem. Mnoho informacích se můžeme přiučit díky informačních tabulích u výběhu zvířete.

lední medvěd

Spousta školních exkurzí jsou směřované do tohoto střediska. Školáci si mohou prohlédnout krásná zvířata a často jsou spojované s tématem nějaké slohové práce, kterou jim učitel zadá. Když zvíře uvidí, mohou lépe vystihnout své téma a popsat tak vzhled i chování. Informační tabule je obohatí o užitečné poznatky, které dosud nevěděli. Mnoho výběhů mají možnost vstupu přímo ke zvířatům v té největší bezpečnosti.

Zoologické zahrady dávají možnost návštěvníkům, aby se stali na jeden den ošetřovatelem nebo krmení určitých druhů zvířat, kde je jistá bezpečnost. Tyto možnosti jsou samozřejmě placeny nějakou částkou, kterou si zoo sama stanoví. Díky této částce mohou poskytnout potřebné jídlo nebo vylepšení výběhu zvířat.

zebra - krmení

Mnoho těchto zahrad můžete navštívit i s vaším psím společníkem. Jen se vždycky ujistěte předem. Je nutné si to ověřit, abyste předešli možného zakázání vstupu s ním. Zoologické zahrady mají vždy napsané možnosti vstupu u ceníku.

Tyto zahrady povolují vstup se psy – Praha, Dvůr králové, Ústí nad Labem, Chomutov, Protivín, Brno, Tábor, Olomouc, Chleby a Vyškov. Poplatek za psa se pohybuje kolem dvaceti korun.

Zážitek si můžete zpříjemnit skvělým občerstvením, které zoo nabízí ve svém objektu. Hamburgery, smažené sýry, palačinky – vše na co máte chuť si smíte dát.

Permanentka při zakoupení určité zoologické zahrady vám umožní chodit v požadovaném termínu neomezeně a je o dost levnější, než když si budete kupovat jednotlivé vstupní lístky.

Užijte si spoustu zábavy a načerpejte takové informace o kterých jste ještě neslyšeli. Celá rodina bude mít o zábavu postaráno.