Efektivně a rychle aneb naučte své děti přirozenému přemýšlení

Jednou si tím projde každý z nás. Děti je důležité naučit nejen vypořádání se s životními úskalími, ale i školní docházkou přinášející dítěti prvotní disciplínu. Proto bychom neměli své ratolesti nechávat zalezlé u počítačů či mobilních telefonů. Měly by umět svět pochopit takový, jaký je, motivovat je pro případnou potencionální profesi a rozvíjet jejich schopnosti, dovednosti, zdravé myšlení a morální hodnoty. Není nic smutnějšího než zanedbané dítě.
obrázek na tabuli
Nemáme na mysli děti ze sociálně slabších rodin s nízkými platy. Naopak to bývají děti z rodin bohatších, jejichž rodiče zabřednou, věnují se kariéře a na rodinu jim čas nezbyde. Vše, co si dítě přeje, mu je koupeno. Stává se tak izolované od společenského světa. Dítěti nikdo jiný ideály tohoto světa nepředá. Proto se dítěti věnujte co nejvíce!
výpočet rovnice

Podporujte nejen dítě, ale i sebe

Důležité je, abyste se k učení motivovali společně. Když dítěti ukážete, že daná látka zajímá i vás a obohatíte se ještě o další informace nějakou zábavnou formou – například dokumentem o přírodě a zvířatech – dítěti to nepochybně pomůže a bude ho učení bavit.
nuda a žena

Na co nedosáhnete ani vy, na to tu jsou talentovaní

Dejme tomu, že nemáte nadání na počty. Pokud se v rodině nenachází někdo s takovými schopnostmi a nerozumí matematickým počtům, zaplaťte svému dítěti doučování. Bude jedničkářem ve škole. Bonusem je pak rozvíjení mysli a logického myšlení, které je nezbytně nutné podporovat.
Nejdůležitějším aspektem je dítě podporovat a důvěřovat mu. Když přinese ze školy pětku, nezačínejte křičet a dítěti vštěpovat do hlavy, že je hloupé. Naopak mu ukažte, že ho chápete a pomozte mu obtíže překonat. Vzpomeňte si na své školní roky, kdy jste ze školy byli dennodenně vystrašení. A co víc – hlavně z rodičů, jejichž verdikt ovlivnil, zda si půjdete hrát s kamarády na hřiště či ne.