Must have pro Vaše nákupy

1.       Dezinfekce na ruce
Když nebudete mít v blízkosti umyvadlo, vždy vás zachrání dezinfekce. Při pravidelném používání se ochráníte před přenosem mikrobů, které mohou způsobit například průjem. Mezi nejoblíbenější vůně patří mentol – krásně ruce provoní a zároveň i osvěží. V drogeriích najdete malé balení s možností obalu k připnutí na ucho kabelky či batohu. V obchodech najdeme mnoho druhů, barev a vzorů obalu. Je to krásný módní doplněk a zároveň velmi užitečná věc.
desinfekce na ruce
      2.  Láhev s vodou
         Pro doplnění energie po nákupech se vám jistě bude hodit malá láhev s vodou. Nyní jsou v obchodních centrech pítka s pitnou vodou, takže si můžete lahev opakovaně plnit. Ušetříte nejen peníze, ale hlavně přírodu před zbytečnými plasty.
V obchodech najdeme lahve, do kterých můžeme dát ovoce, které dá obyčejné vodě příjemnou chuť.
Láhev pro opakovatelné použití stojí 50-400 Kč.
Pokud byste si kupovali 4x týdně malou láhev vody- za rok utratíte 2 200 Kč.
láhev na vodu
      3. Látková taška a sáčky na ovoce a zeleninu
         Ušetřit můžeme i tím, že si vezmeme s sebou svou tašku na nákup. Existuje spoustu krásných látkových tašek, které jsou opakovatelně použitelné a krásně podtrhnou váš outfit. Jedna látkový taška vyjde zhruba na 40-100 Kč.
Pokud máte doma nějaké zbylé látky (nejlépe bavlněné), můžete si sami jednu takovou tašku ušít. Sami si zvolíte vzor, velikost a styl tašky. Můžete to využít i jako originální, rychlý a osobitý dárek pro příbuzné a kamarády.
 
Igelitová taška – fakta, která Vás budou šokovat:
– v ČR bylo v roce 2009 rozdáno 3 miliardy plastových tašek
– tj.  zhruba 1000 tun odpadu
– zpět se může recyklovat pouze 1-2 % z celkového odpadu
– pokud si budeme každý týden kupovat 1 igelitovou tašku, ročně nás to vyjde na 520 Kč
 
 
A závěrem- nezapomeňte za dobrou náladu. Věřte, že když se budete usmívat, půjdou vám nákupy mnohem lépe. Potěšíte tím nejen sebe, ale i okolí. Zvedne náledu nejedné osobě.