Jak na dětský pokojíček

Při zařizování dětských pokojů pro naše ratolesti musíme v první řadě myslet na to, že musí být klidný a bezpečný. Tomu přizpůsobíme výběr vhodné místnosti a samozřejmě také vhodného vybavení. Nábytku, hraček i jiných doplňků. Pak můžeme již zapojit svou kreativitu a vytvořit z pokoje místo, které podpoří dětskou fantazii. Proč tam neumístit například velký domeček pro panenky, farmu se zvířátky, indiánský stan chytraliska.cz, postel ve tvaru auta nebo třeba minisportoviště? Pokud dobře známe zájmy svých dětí, jistě si s tím poradíme! Na co se nejvíce při zařizování zaměřit?
velký dětský pokoj pro dvě děti

  • rozměry

Nebude něco moc daleko nebo moc vysoko? Děti jsou malé! Ale stejně jako my se potřebují pohodlně a bezpečně dostat ke svým věcem ve skříních, pokladům v šuplících či knížkám a hračkám na poličkách. Hodně důležité je, aby malí obyvatelé místnosti rychle a bezpečně dosáhly na vypínače světel!

  • barvy

Výběr těch správných barev! To je to, co vdechne pokoji tu správnou náladu. V pokojíčku miminek, které v něm samozřejmě jen spí a jí, je nejvhodnější bílá klasika. Nebo volíme jemné světlé barevné odstíny, které nemohou při odpočinku „vyrušovat“. V pokoji trochu větších dětí, které si „ve svém“ také hodně hrají, už se můžeme samozřejmě trochu „barevně odvázat“. Například vymalovat stěny různými barvami. Pozor ale na přílišnou křiklavost, děti zde potřebují i v klidu usínat. Dále je potřeba s většími dětmi probrat, které barvy mají rády. A naopak, které „nemusí“. Je to důležité, protože barvy náš život ovlivňují mnohem více, než si někdy dovedeme představit. A je to záležitost dost individuální. Možná právě naší princezničce je růžová protivná a náš malý fotbalista by místo modré raději zelenou!malý chlapec při hře na zemi

  • tvary

Další možností, jak podpořit dětskou fantazii, je přizpůsobit některé prvky interiéru tvarům, které děti znají a mají v oblibě. Mohou to být některé kousky nábytku, svítidla, polštáře, ale i jiné vybavení. Mohou mít například podobu oblíbených pohádkových hrdinů nebo zvířátek!