Pojďme zkusit Nordic walking

Najde se jen velmi málo lidí, kteří by chodili neradi na vycházky či na náročnější túry. Turistika patří mezi nejoblíbenější aktivity pro volný čas. Není se čemu divit. Nejen že se člověk věnuje sobě a rodině, dělá něco pro své zdraví, ale objevuje nová místa a rozšiřuje si obzory. Stane se ale, že není nejmladší, potřebuje podporu nebo se jedná o náročnější výlet a na pomoc přichází tento typ chůze.  

Jak napovídá už sám název, tato chůze pochází z Finska. Jde o dynamický pohyb, ve kterém nám pomáhají speciální hůlky. Její využití je široké, využije ji jak nesportující část veřejnosti, tak i profesionálové.
chůze o hůlkách

Pokud si nejste jistí a myslíte si, že byste potřebovali poradit s technikou, existují kurzy, na kterých vás zkušení instruktoři povedou správnou technikou a poradí vám i s výběrem holí. V případě, že nemáte problém si věci dohledat, projděte si následující rady a i ve specializovaných prodejnách vám rádi pomohou.

Záleží na tom, jak intenzivně budete tuto chůzi praktikovat. Jsou totiž možné tři různé techniky chůze a to zdravotní, fitness a výkonnostní technika. Při každé se pohybujete jinak intenzivně a tomu je potřeba uzpůsobit chůzi. U zdravotní techniky jde o lehkou chůzi a střední tempo. Hole vedete lehce. Fitness technika pracuje s rychlejším tempem, dlouhým švihem holí a rychlým přenášením těžiště. Výkonnostní technika je intenzivním tréninkem celého těla, vychází z fitness techniky a je třeba provádět přesnou koordinaci pohybů. Dalším hlediskem je také terén či chůze do kopce či z kopce.
s hůlami skupinově

Co se vybavení týče, potřebujete samozřejmě vhodné oblečení a obuv. To se odvíjí od toho, o jaký výlet se jedná a v jaké roční době. U holí je dobré se držet těch vyráběných speciálně pro Nordic Walking. Lyžařské hole jsou naprosto nevhodné a ani trekingové hole nejsou tím pravým. Jednou z nejpodstatnějších věcí jsou úchyty na zápěstí, které umožňují hole uvolňovat.