Proteinová dieta vás dovede k cíli

Proteinová dieta je novinkou ve světě hubnutí. jedná se o efektivní způsob, jak se za poměrně krátkou dobu zbavit přebytečných kil, která vás tolik trápí. Nejedná se přitom o žádné hladovění, jíte jídla, která jsou plná bílkovin, které mají sytivý potenciál, a zároveň budou bránit tomu, aby si vaše tělo bralo energii ze svalů. Vyzkoušejte proto tuto revoluční dietu a začněte se stravovat tímto způsobem. Má to však jistá pravidla, která byste určitě neměli podcenit, a která byste si měli před tím, než začnete, řádně nastudovat.

pomeranče s květem

Dostaňte se do takzvané ketózy

Co je vaším cílem při proteinové dietě? Chcete, aby se vaše tělo dostalo do stavu, který nazýváme jako ketóza. Jedná se o stav, který je pro lidský organismus velmi přirozený, lidé v pravěké době byli v ketóze prakticky neustále. Je to tedy fyziologický stav, při kterém vaše tělo přestává čerpat energii z cukrů, ale začíná ji odebírat z tuků. Z toho tedy plyne, že pokud ze svého jídelníčku dočasně vyřadíte sacharidy a výrazně omezíte tuky, vaše tělo se po adaptaci na tukový metabolismus začne zásobovat tuky, které máte uložený v tukových zásobách. Nastartuje se proces hubnutí a vy se začnete přibližovat ke své vysněné váze.

čokoláda v bulce

Nezapomínejte na zeleninu a pitný režim

Váš jídelníček bude složen tedy zejména z potravin bohatých na proteiny. Naopak se omezí sacharidové přílohy a tučné složky potravy. Nezapomínejte však ke každému jídlu konzumovat dostatek zeleniny. Vláknina je důležitá, nemluvě o tom, že vám zelenina dodá potřebné minerály a vitamíny. Důležité je také pít, zvýšený přísun bílkovin totiž může zatížit ledviny, proto je dobré podpořit jejich očistu právě pomocí dostatečného pitného režimu, který by se měl skládat zejména z obyčejné pitné vody a kvalitních bylinkových čajů. Bílkoviny, zelenina, dostatek tekutin plus nějaký pohyb navíc – výsledky už klepou na dveře.