Úroky jsou nedílnou součástí úvěrů

Finanční gramotnostobyvatel České republiky postupem času mírně stoupá. Stále však není na takové úrovni, kterou by bylo vhodné se chlubit. Myšlení Čechů je mnohdy nepochopitelné. Jednak jsou zde lidé, kteří jsou spíše spořivější, na všechno si raději našetří, a až teprve potom nakupují to, co potřebují. No ale jsou zde také lidé, kteří šetřit neumí a na všechno si raději půjčí. Mnohdy i na naprosté hlouposti, které jsou pro život nepotřebné. Tady se nedostatečná finanční gramotnost projevuje nejvíce.

čas investovat

Často se tak můžete setkat s poměrně mladými velice zadluženými lidmi, kteří ale nevlastní naprosto nic.O čem to svědčí? No přece o naprosté nerozvážnosti.
Spotřební zboží, jako jsou televize, mobilní telefon nebo notebook nejsou nezbytné položky, kvůli kterým je vhodné se zadlužovat. Naprostým fenoménem jsou půjčky na dovolenou nebo na dárky na Vánoce, což je naprosto nepochopitelné. Jak si mohou tito lidé užívat dovolenou, když vědí, že ji budou další například dva roky splácet.

Za jakýkoliv úvěr, ať už účelový či spotřebitelský, nebo také za hypotéku, je potřeba splácet také úroky.Úrok je pro věřitele de facto odměna za vypůjčení jeho peněz https://nebankovnihypoteky.net/urok/.Tato hodnota se vypočítává jako určitá výše procenta z dlužné částky. Proto dojde na jakémkoliv dluhu vždy k určitému přeplacení.

statistika remise

Když už si tedy půjčujete, půjčujte si na opravdu užitečné věci, ze kterých budete něco mít.Zaměřte se tedy na vlastní bydlení, místo placení nájmu někomu do kapsy, nebo třeba na vlastní automobil v případě, že vaše staré auto je již na odpis a vy musíte dopravovat sebe do práce a děti do školy… Prostě na něco, co vám zůstane do budoucna. Zážitky v podobě dovolené nestojí za to, abyste se zadlužovali.

Proto je potřeba trošku přemýšlet, než si půjčíte a zvážit, zda to opravdu stojí za to, abyste se zbytečně nedostali do tzv. dluhových pastí, ze kterých opravdu není snadná cesta ven.