Zvířata jsou také krásná

Kdo se pozorně dívá na svět kolem sebe nebo třeba jen sleduje dokumenty o zvířatech, jistě ví, jak příroda dokáže vytvořit zajímavé a krásné tvory. Barevné varianty některých zvířat jsou až neuvěřitelné. Papoušci hýří všemi možnými odstíny zářivých barev. Zajímavé tvory, ale najdeme v hmyzí říši, mezi ještěry, savci i ptáky.

ledňáček na větvičce

Třeba takový Ledňáček říční. Menší ptáček z čeledi ledňáčkovitých zaujme svým krásně modrým zbarvením. Barva jeho azurově modrého peří je naprosto nezaměnitelná. Když budete mít štěstí, můžete na něho narazit u čistých vodních toků.

Naopak zelenou barvou zaujme Skokan zelený. Patří u nás mezi velmi ohrožené živočichy. Někomu se zástupce žabí říše může zdát odpuzující, ale přeci jen, každý živočich má své, byť někdy zvláštní kouzlo.

Určitě jste už viděli Páva korunkatého. Řekli byste, že patří do rodu obyčejných bažantů? Jen stěží lze tohoto impozantního zástupce bažantů přehlédnout. Právě pro jeho krásně zbarvené peří se chová v zámeckých parcích a zahradách, jako okrasný pták.

Nezaměnitelný je Zlatohlávek zlatý. Na sluníčku jeho krovky září modrozelenou barvou. U nás ho můžete nalézt poměrně hojně. Není žádným ohroženým druhem.

Když se podíváme o něco dál za hranice naší republiky, nalezneme zajímavých a impozantních tvorů o něco více. Třeba takový Ocelot velký. Tato výrazně zbarvená šelma je velmi krásná. Ladný pohyb společně s výrazným zbarvením srsti, představuje zvíře velmi elegantní.

Určitý půvab se nedá upřít ani chameleonům. Možnost změnit barvu těla, mu můžeme jen závidět. Kdo z nás se umí barevně přizpůsobit svému prostředí.
chameleon na větvičce

Zajímavá je Užovka mandarínská. Žluto černá barva této užovky vypadá až neuvěřitelně. Její nezvyklé zbarvení na sebe upoutá pozornost. Rozhodně se zbarvením odlišuje od ostatních druhů užovek.

Až půjdete na procházku, koukejte se kolem sebe. Uvidíte plno zajímavých tvorů.