Proč roste počet obézních jedinců?

Počet obézních jedinců a lidí s nadváhou rapidně roste každý rok. Může za to především nadměrná konzumace průmyslově zpracovaných potravin a nedostatek přirozeného pohybu, kterého máme všichni méně a méně. Velmi alarmující je rovněž přibývající počet obézních dětí, u kterých se také začínají objevovat onemocnění, jež se normálně vyskytují jen u dospělých. Jaký je tedy nejlepší způsob pro redukci tělesné hmotnosti?

hamburger s hranolkami

Jídlo jako droga

Lidé, jež se potýkají s opravdu velkou obezitou jsou velmi často závislý na jídle. Co je ale příčinou tohoto častého jevu? Pokud se podíváme na jídelníček těchto lidí, můžeme si všimnou, že se většinou z velké části sestává z ultra průmyslově zpracovaných potravin, jako jsou chipsy, sladké cereálie, limonády, jídlo z fastfoodů či polotovarů.

Tyto potraviny jsou obsahují spoustu tělu škodlivých látek. Zároveň je mnoho z nich vysoce návykových. Velké společnosti, jež tato jídla produkují, tak zvyšují své zisky, jelikož mají “jistotu”, že zákazníci budou toto zboží opakovaně nakupovat. ¨

Pokud si tedy zvykneme konzumovat tyto potraviny na denní bázi, pak je velká pravděpodobnost, že se k nim budeme opakovaně vracet a “normální pokrmy” pro nás již nebudou tak chutné a atraktivní jako předtím.

bonbony v miskách

Jak z toho ven?

Zbavit se závislosti na fastfoodech či cukru může být opravdu těžké a chce to notnou dávku trpělivosti a pevné vůle. Důležitá je zde především vytrvalost a naprostá změna jídelníčku, ze kterého je nutné vyřadit všechny výše uvedené potraviny a zařadit především kvalitní zdroje bílkovina zdravých tuků.

Někteří lidé hubnutí rovněž podpoří doplňky, které mohou být pro určité jedince opravdu nápomocné, jako příklad můžeme uvést adipex retard. Pokud zadáte do vyhledávání “adipex retard cena” můžete nalézt výrobek za výhodnou cenu, jež podpoří vaše úsilí v boji s kily navíc.