Aby linka byla jako nová

I lidé, kteří moc nevaří, kuchyní často projdou. Něco uzobnou, ohřejí, odloží použité nádobí, případně zkontrolují obsah lednice. Ale ti, kteří vaří a pečou rádi, zde tráví velkou část dne. A nejvíc „spolupracují“ asi s kuchyňskou linkou. Je to takový „základní kámen“ Je tedy důležité, aby tato část kuchyně vypadala k světu a dobře se zde tvořilo. Někdy se už rozhodujeme, zda pořídit novou nebo tu starou trochu změnit. Vyhovuje nám, zatím dobře slouží. Ale chce to něco nového, nějaké oživení, nějaké vylepšení. Jak na to? Máme pár nápadů!
žluté skříňky.jpg

Nová deska

Výběr je velký, výměna není nic složitého. Odmontují se všechny spotřebiče, dřez a baterie. Nainstalujeme novou desku a vše vrátíme na místo. Hlavní je dobře měřit, aby vše sedělo! Desky z některých materiálů se nedají dodatečně upravovat.
Například ty z keramiky, skla nebo kamene.
baterie dřezu.jpg

Nový dřez a baterie

V obchodech můžeme vybírat z mnoha velikostí, barev a materiálů i způsobů instalace do naší pracovní desky. Opět pozor na měření! Je potřeba počítat s tím, že dřez by neměl být širší, než je šířka dvířek skříňky umístěné pod ním. Pokud se rozhodneme pro takový, který má menší rozměry než jeho předchůdce, počítejte samozřejmě také s výměnou pracovní desky.

Nové osvětlení

Dnes je spousta možností, jak rozsvítit i starší linku. Na práci je třeba si dobře posvítit. Musíme předem myslet na to, kam světlo umístit, abychom viděli co nejlépe.

Nové vnitřní vybavení

Zaměřme se hlavně na novou a vhodnou organizaci vnitřku linky, účelné využití jejích vnitřních úložných prostorů. Dát do staré linky místo zásuvek a polic zcela nový úložný systém není odborníky doporučováno. Jedná se o složitější, ne příliš ekonomické řešení. Starší konstrukce také nemusí nový systém udržet. Také můžeme zajistit vhodnější otevírání zásuvek a dvířek, pořídit jim nové úchyty.
banány na lince.jpg

Nové tapety a barvy

Dát lince nový kabátek může znamenat, že pak budeme vařit v úplně jiném prostoru! Vybíráme si voděodolné a kvalitní barvy a tapety. Krásně mohou vypadat také fototapety s našimi oblíbenými motivy.
Tak jen do toho.