Kontokorent – řešení na nečekané výdaje

Čas od času se může stát, že vám přijde nižší výplata, než jste čekali nebo nečekané výdaje, které naruší celý váš měsíční rozpočet. A v tu chvíli přemýšlíte, kde vzít peníze na pokrytí výdajů, na které vám chybí právě kvůli nečekaným souvislostem.

kalkulačka

Možná by bylo řešení půjčit si od známých či rodiny nebo zajít do některé finanční společnosti a využít nabídku krátkodobých půjček. Ale ne vždy se takové řešení vyplácí a je lepší myslet i na další měsíce, protože se to může stát znovu. A peníze navíc se vždycky hodí.

Takové řešení může být kontokorent.
Jedná se o bankovní službu, kterou si můžete zřídit přímo na vašem účtu, pokud tuto možnost vaše banka nabízí. Tato služba umožňuje přečerpání peněz na vašem běžném účtu, takže můžete jít do minusu. Výše přečerpání závisí na nastavení povoleného debetu.

Povolený debet je individuální a jeho výše závisí na individuálních podmínkách a požadavcích banky. Tento produkt funguje na principu půjčky a proto je důležité povolené přečerpání řádně a včas splatit, protože částka podléhá úročení a pokutám za zpoždění úhrady. Úroky se počítají pouze za dny přečerpání. Za tuto službu si některé banky účtují i poplatky.

Abyste mohli kontokorent mít, je potřebný pravidelný měsíční příjem a často je podmínkou, aby chodil příjem přímo na daný účet. Takže jeho schválení podléhá výši příjmu tak jako to je i u běžných půjček.

peníze

Dokonce si některé banky ověřují i registr dlužníků a záznamy v něm berou přísně.
I když jde o propojení služby s běžným účtem, jde přece jenom o půjčku. Rozdíl spočívá v tom, že do debetu můžete jít opakovaně. V závislosti na individuálních podmínkách je splácení debetu obvykle formou stržení částky z dalšího příjmu.
Výše povolení debetu je rovněž závislá na individuálních podmínkách každé banky, ale většinou se jedná o minimálně 5 tisíc Kč a maximální výše je závislá na výši vašich příjmů a konkrétním požadavku.