Bitcoin jako skvělá investice do budoucna

Zajímáte se o těžbu kryptoměn? Láká vás vidina zisku, který je s těžbou spojený? Chtěli byste proniknout do světa těžařů a bitcoinu? V tom případě byste měli vědět, co taková těžba konkrétně obnáší, jaká jsou její rizika i nesporné přínosy.

data

Chcete bitcoin pouze vlastnit anebo jej těžit?

Pokud chcete získat bitcoin, tak byste si měli dobře rozmyslet, zda vám jde pouze o to, rozšířit bitcoiny své finanční portfolium anebo zda je chcete konkrétně těžit. Mezi těmito dvěma cestami, jak se zásobit elektronickými penězi, je totiž zásadní rozdíl. To nejjednodušší, co můžete udělat, když se chcete dostat ke konkrétní kryptoměně, je si ji koupit. Nicméně v případě, že se zajímáte konkrétně o mining neboli potvrzování probíhajících transakcí byste měli počítat s nemalou vstupní investicí v podobě konkrétního těžebního zařízení.

Bez výkonného mineru se neobejdete

Potvrzování transakcí ve světě digitálním měn probíhá skrze samotné uživatele této měny. A právě to umožňuje kryptoměnám, aby se staly maximálně anonymním, bezpečným a decentralizovaným systémem, kde můžete zaplatit komukoli za cokoli, aniž by někdo zjistil, odkud a kam peníze putují. Aby takový systém mohl fungovat, potřebuje nezbytně minery, neboli těžaře, kteří se na potvrzování těchto transakcí podílejí tím, že poskytují výpočetní výkon svého zařízení k výpočtu složitých algoritmů. Konkrétně v případě bitcoinů jsou takové výpočty natolik složité, že se při nich neobejdete dokonce ani s GPU minerem.

bitcoin peníze

Pokud se tedy rozhodnete pro těžbu bitcoinu, měli byste v každém případě počítat s pořízením velice výkonného výpočetního zařízení v podobě asic mineru se speciálním asic čipem, který se postará o to, aby vaše těžba byla maximálně výkonná při co nejmenší spotřebě energie. V každém případě se vám i tak vyplatí zapojit se do efektivního poolu a učinit ještě další kroky k tomu, aby vaše těžba byla maximálně efektivní.