Jak na stěhování s kočkou?


Většina koček nesnáší cestování. Proto je necháváme v pohodlí domova, mimo nezbytné cesty k veterináři. Ale co když nastane den, kdy se musíte přestěhovat, a spolu s vámi i váš domácí mazlíček? Pak nemáte na výběr. Musíte to zvládnout, i když to může být boj pro vás i vaši kočku boj. Podívejte se na naše tipy, jak stěhování s kočkou zvládnout.

kočka

Zvykání na přepravku

Pokud vaše kočka není zvyklá na cestu v přepravce, začněte ji několik týdnů před stěhováním na tuto přepravku učit. Nechte ji v pokoji otevřenou, můžete ji vystlat ručníkem, dát dovnitř pamlsky, hračky. Kočka si z přepravky může udělat své útočiště a nebrat ji jako něco děsivého. Nechte ji, ať si do ní chodí a odchází, jak jen chce.

Bezpečná místnost

Stěhování začalo. Dveře se nestále otevírají, jak se nosí věci a kočka je ve stresu. A v panice vám může snadno vyběhnout z domu nebo bytu. Vyhraďte proto pro vašeho mazlíčka místo, například koupelnu, kde ji zavřete. Nechte jí tam pelíšek, misku s vodou, jídlem a hračku. Všechny, kdo vám pomáhají stěhovat upozorněte, že se kočka nachází vevnitř, aby ji někdo náhodou nevypustil.

Jen lehké jídlo k snídani

Vaši kočičku čeká na nové bydliště cesta autem. A i kočkám může být při cestování autem špatně. Proto jí dejte ideálně pouze lehkou snídani, které nezatíží její žaludek. Během cesty autem ji dobře v přepravce zajistěte a mluvte na ni, aby slyšela váš známý hlas.

kočka

Feromonový sprej

Pro snížení stresu je možnost použití některých speciálních přípravků, jako například feromonový sprej. Ten můžete nastříkat do přepravky, kterou bude kočička cestovat.

Představení domova

V novém domově opět dejte kočičku do místnosti, kde bude v bezpečí, zatímco ve zbytku domu nebo bytu bude probíhat stěhování. Nechte ji první den v tomto malém prostoru a postupně, třeba v průběhu týdne, zvětšujte prostory, kam ji budete pouštět, až se dopracujete k tomu, že se bude pohybovat po celém domě. Více o stěhování s mazlíčky najdete na Stěhování s kočkou – jak na to? https://www.odnesto.cz/stehovani-s-kockou-jak-na-to/.