Postava snů

Strava je jednou ze základních potřeb všeho živého k přežití. Bez jídla, a hlavně bez vody, bychom dlouho nepřežili a nemá cenu se o to pokoušet. Máme-li pestrý jídelníček a přiměřeně velké porce, bude naše tělo spokojené a my nebudeme přibírat ani hubnout. Jsou však situace, kdy chceme úmyslně na našem těle něco změnit, a to lze pouze změnou jídelníčku.

kulturista

Jedním z příkladů, je touha po zhubnutí. Dietu začínáme držet s přesvědčením, že ji budeme držet tak dlouhou, dokud nedosáhneme požadované váhy. Dieta ale neznamená změnu jídelníčku, takže pokud se po dietě vrátíme k předchozímu, zřejmě ne úplně zdravému způsobu stravování, kila naskočí po čase zpátky a většinou nějaké ještě přibude navíc. Pokud chcete zhubnout, musíte upravit svůj stávající jídelníček tak, abyste jej byli schopni dodržovat bez problémů už doživotně. Samozřejmě můžete někdy mezitím zhřešit, ale v podstatě už byste se k původnímu jídelníčku neměli nikdy vrátit.

Takovou speciálnější dietou, jsou diety sportovců a konkrétně fitness nadšenců. Fitness strava, která má za úkol pomoct nám vytvarovat postavu, přibrat na svalech, ale ani gram na tuku, by měla být vždy sestavena na míru danému jedinci. Nejsou na světě dva totožní lidé, a proto fitness dieta sestavená pro vašeho kamaráda může u vás způsobit závažné zdravotní problémy, pokud tělu budete dlouhodobě odpírat některé složky stravy, které naruší rovnováhu ve vašem těle.

Hulk

Mít vyrýsované svaly, to je snem mnoha mužů, kteří jsou ochotni sáhnout i k nedovoleným steroidům apod. Těmto mužům můžeme jedině tak vzkázat, že na každou ženu uchvátí svalnatec typu Schwarzeneggera, tyto typu už trochu vyšly z módy. Ale je-li to vaše přání navštěvovat denně posilovnu a stravovat se přesně podle fitness plánu, proč ne, jen si nechejte jídelníček sestavit někým zkušeným, nejlépe přímo lékařem.