K dodržování zdravého životního stylu patří také dostatečný pitný režim. Denně bychom měli vypít kolem 2 – 3 litrů. Záleží pak také na tom, zda více sportujeme, chodíme do sauny či je venku horko, pak je třeba vypít tekutin i více. Zde pak leží otázka, jaké tekutiny do sebe dostat, abychom tím prospěli našemu zdraví a naopak ho špatně zvolenými tekutinami zbytečně nezanášeli.
Proto je nutné se zamyslet i nad tím, které tekutiny do sebe každý den dáváme. Někdo zvládne vypít pouze jenom holou vodu a to ve velkém množství. Někdo ovšem jen obyčejnou vodu do sebe v tak velkém množství nemůže dostat. Pokud tedy přemýšlíte, co za zdravé tekutiny vypít a čím si ozvláštnit pitný režim pro sebe i své děti, pak je tu možnost použít přírodní bio sirupy. Jde o sirupy, které jsou vyráběné z ovoce či bylin a různé kombinace. Tyto sirupy jsou přírodně zpracované a ovoce i bylinky jsou do nich přidávané pouze ty ekologicky pěstované. Do sirupů se může přidávat cukr nebo je i nedoslazovaný.
Sirupy lze pít každý den, přidávat je do čajů na oslazení a dochucení, do letních koktejlů i do pečení a neboje použít na ochucení a doslazení vody. Sirupy jsou vyráběné například z jablek, arónie, manga, šípku, zázvoru, pomerančů, rybízu, rakytníku, jahod, malin i citrónu. Ohledně bylinek jsou sirupy vyráběné z pampelišky, jitrocele, sedmikrásek, meduňky, máty, mateřídoušky, lípy, bezu, echinacei a dobromyslu, konopí i levandule.
Při pravidelném používání sirupů do sebe dostanete nejenom potřebné tekutiny, ale také vitamíny z ovoce a prospěšné látky z bylin. Můžete si tak sirupy z bylin koupit i podle toho na co která bylinka se používá. Sirupy z meduňky a levandule tak můžete použít před spaním na lepší usínání. Také mateřídouška má dobré uklidňující vlastnosti. Sirupy jsou vhodné i pro děti. I jim můžete dávat sirupy na každodenní pití anebo i jako prevenci proti onemocnění a například sirup z květů lípy při nachlazení.