Vybíráme sedací vak

Jistě jste slyšeli o sedacích vacích a pytlích. V našich domácnostech zažívají veliký boom. Jestliže i vy přemýšlíte o pořízení takového vaku, rozhodně neváhejte. Svým zádům dopřejete pohodlné a zdravé sezení či ležení. Protože se skvěle přizpůsobí vašemu tělu, má skvělé ortopedické vlastnosti. Jeho velkou výhodou je, že ho můžete po bytě přemisťovat a užívat tam, kde zrovna potřebujete.

sedací vak

Sedací vaky https://www.beanbag.cz/ se vyrábí v několika velikostech. Seženete malé dětské vaky až vaky velikosti XXL. Musíte se rozhodnout, pro koho bude vak primárně určen a jestli na něm chcete pouze sedět nebo také ležet. Pro sezení jsou vhodné pytle od 140 cm, na ležení si vyberte vaky kolem 170 cm dlouhé. Při koupi se také zaměřte na nosnost daného pytle. Sedací pytle se vyrábí v několika barevných provedeních a různých tvarů. Mezi nejoblíbenější tvary patří tvar hruška, polštář, křeslo a taburet. Velmi zajímavou variantou je také vak s popruhy, kterými vak upravíte na pohodlné křeslo s oporou zad.

čtení

Pozornost věnujte potahovému materiálu sedacího vaku. Některé materiály totiž mohou být odolnější a pohodlnější než jiné. Ve výběru materiálu musíte zohlednit i to, kam chcete pytel umístnit. Veliký rozdíl je v používání pytle doma a na terasách nebo na zahradě. Sedací pytle z nylonu jsou odolné, hodí se do interiéru a na terasu, lze ho snadno čistit a je celkem odolný vůči ostrým předmětům. Bavlněné sedací vaky jsou prodyšné, pratelné v pračce a odolné oděru i tahu. Protože jsou vysoce propustné, je lepší je používat pouze doma. Dalšími oblíbenými látkami je univerzální polyester nebo luxusní eko kůže. Zaměřte se také na použitou výplň. Nejkvalitnější jsou vaky s EPS kuliček, které se skvěle přizpůsobí vašemu tělu, jsou pohodlné a není problém si koupit náhradní náplň. Alternativou může být výplň z pohankových nebo špaldových slupek, které však nejsou tak poddajné. K dostání jsou také vaky plněné vzduchem.