Děti a online život

Rozhodně se v tomto všichni neshodneme, ale za sebe bych chtěla v tomto článku upozornit na to, jak dnešní rodiče – ne úplně zanedbávají -, ale nechávají své potomky dělat cokoliv, co chtějí. Samozřejmě, že je zde hned několik výjimek, které svým malým dítkám telefony nepůjčují, ale na druhé straně potom stojí ti, kteří svým dětem už ve velmi útlém věku kupují vlastní telefony nebo třeba tablety. Tento trend se však rozšířil až v posledních letech. V dřívější době nebylo na něco takového snad ani pomyšlení a nyní se z toho stává spíš samozřejmost.
nadšení z výhry na pc

Často potom začne docházet k tomu, že si děti dělají na internetu, co chtějí, a nikdo nad nimi nemá kontrolu. A my dospělí moc dobře víme, co vše se dá online dohledat. Počínaje třeba Youtubem, kde se děti mohou velmi snadno dostat k jakýmkoliv videím, které určitě nejsou doporučené pro děti. Bohužel je tak moc jednoduché si založit účet, kam si zadají, že je jim klidně 20 a nikdy to nikdo ověřovat nebude. Spolu s tímto problémem dochází k tomu, že se jejich vlastní rodiče dětí prosí o radu, jak se na internetu pohybovat. Většinou jsou to totiž právě děti, kdo tráví více času online a kdo se v tomto lépe vyzná. Končeje třeba nějakými stránkami, kde si lidé vyměňují názory o drogách.
cestování s tabletem
Jak tomu předejít, jak to omezit?
Je to velmi jednoduché, stačí pouze omezit kontakt vašich dětí s online světem. V reálném světě se toho přeci mohou dozvědět mnohem důležitější věci než cokoliv, co najdou napsané někde na internetu. Nejjednodušší bude taky určitě nekupovat jim své vlastní telefony, protože potom dochází k tomu, že nad nimi nemají rodiče žádnou kontrolu a nemohou mít přehled nad tím, co děti zrovna sledují nebo jaké stránky si tam pročítají. Internet totiž neumí nijak rozeznat, jestli má v ruce telefon malé dítě nebo dospělý. To už je v hlavně v silách rodičů.