Bazénové příslušenství

Ano je to tak. To, co se za komunistů jevilo skoro nemožné, je dnes naprosto obecný jev. Satelit na každé střeše, nebo bazén na každém plácku. A komunisti jen zírají, že to jde.

Ke každému bazénu je potřeba také nějaké to příslušenství. Ne, že by bylo bezpodmínečně nutné, ale bez něj bude voda v za chvíli jaksi méně dobře použitelná. Bude špinavá a časem může také pěkně zapáchat.

O to hlavní, tedy již zmíněno u čistotu vody, se hlavně stará chemie a také čerpadlo s patřičným filtrem. Není nutné to zde rozebírat do detailu, ale laicky si řekněme, že čerpadlo má za úkol „cucat“ vodu do filtru a odtud ji zase vyhánět zpět do bazénu již čistou. Filtry seberou jen hrubou a drobnou nečistotu a je jedno, zda jsou pískové či lamelové. Tu nejmenší nečistotu pak likvidují chemické přípravky.

Nás však bude zajímat jen to čerpadlo. To je vlastně nejdůležitější věc vůbec, protože bez něj by nám hrozilo koupání ve špinavé vodě. A to zcela jistě nikdo nechce. Ani se není co divit.

bazén

Bohužel, není na světě věc, která by časem neukázala své mouchy. A přestala fungovat. Což se může stát i čerpadlu. A to je čas, kdy člověk kvílí jako postřelená hyena a neví si rady co s tím. Já tu jednu radu máma a zcela zadarmo se s vámi podělím.

Rozhodně nedoporučuji, abyste se do toho pustili sami. Není tam nic, co byste mohli opravit a věci jen uškodíte. Takže nakonec bude neopravitelná. A to je další výdaj, o který určitě nebudete stát.

vnitřní bazén

Nejlepší bude, když to celé odpojíte od sítě, aby nedošlo k nějakým nepředloženostem a seženete někoho, kdo provádí opravy bazénových čerpadel. Není to zase tak složité, lidí, kteří tomu rozumí je na světě dostatek a vám jen stačí kliknout na odkaz výše a šup, už na ně máte kontakty. Stačí pak jen napsat nebo zvednout telefon a oni váš problém vyřeší v co nejkratší možné době. A vy se budete moci zase v poklidu koupat.