Příliš náročný byznys

Každý majitel penzionu nebo malého hotýlku ví, o jak náročný se jedná byznys. Když nastane turistická sezóna, je to ještě celkem dobré, ale vyplnit prázdná místa v kalendáři, to rozhodně není žádná legrace. Chce to kvalitní programy, nabídky pobytů pro školy a školky, člověk musí být velmi kreativní a musí sršet nápady, jinak to nejde.
Podnikat v tomto oboru znamená mít k práci opravdu vřelý vztah, protože se jedná opravdu o náročnou řeholi. Získat zákazníky není v současné době snadné. A získat takové zákazníky, kteří by se rádi vraceli, je ještě náročnější.
 malý penzion

Vsadit na jednoduchost

Čím je nalákat? Někdy je dobré vsadit na jednoduchost. Hosté celkem dokáží odpustit zařízení pokojů, které není supermoderní, co ovšem neodpustí je nepořádek nebo nefunkčnost. Takové maličkosti jako rozbitá skříň či nefunkční žaluzie dokáží udělat více škody, než si vůbec myslíte.
Hodně lidé sází na kvalitní kuchyni. Nesnažte se být mezinárodní. Nic nevytočí hosty například v lázeňském či horském hotelu více než nabídka zahraničního menu. Vsaďte především na regionální kuchyni a místní speciality. Věřte tomu, že to je to, co Vaše hosty zajímá.
Někdy je dobré zajistit i návazné služby. Posilovna, vířivka, herna, aby se i v případě nehezkého počasí hosté dobře cítili.
 velký horský hotel

Lze exteriér vylepšit?

A co samotná budova penzionu? Nelze celkový exteriér nějak vylepšit?
I Váš penzion dostane jiné grády, když se budete zajímat o to, co je efektivní a příjemné pro hosty. Není nutné volit hned nákladnou rekonstrukci, někdy postačí jen docela málo. Oživte svůj penzion kazetovými markýzami, které dodají Vašemu penzionu úplně jiný vzhled. Nemluvě o tom, že bude příjemné, když hosty nebudou obtěžovat úmorné sluneční paprsky.
Nechte se inspirovat na webových stránkách společnosti, která zajišťuje prodej, montáž i servis. Určitě si řeknete, toto prostě musím mít. A máte pravdu. Musíte.